KALĖDOS SU BALERINOMIS

MŪSŲ FILMAVIMO ĮSPŪDŽIAI IR MAMŲ INTERVIU

Sveiki tėveliai ir balerinos! Šis Kalėdinis laikotarpis yra tikras iššūkių ir kūrybinių paieškų metas turbūt visiems. Įprastai šiuo laikotarpiu mes plušėdavom prie vaikų Kalėdinio koncerto pasirodymo detalių  - šokių idėjų, repeticijų, šventės plano, dekoracijų, tobulai surištų balerinų kuodukų, užsakytų saldžių šventinių desertų ir jaukių švieselių mūsų studijos scenoje. Laukdavome ir repetuodavome kaip mūsų salėje pasitiksime Jus, brangūs studijos tėveliai. Džiaugsmas užplūsdavo matant balerinas puikiai atsimenančias šokio žingsnelius, plaukiančias kartu su muzika ir šokančias vis geriau, grakščiau. Šios gražios akimirkos mus sušildydavo ir įkvėpdavo. O kaip gi šiemet?

Visi šie dalykai tikrai sugrįš į mūsų studijos gyvenimą tik turime, surėmę pečius, išlaukti. O kol laukiame, kuriame naujas pamokas, naujus projektus ir tradicijas. Galbūt tai taip pat taps mūsų nuostabiais, nors ir kitokiais prisiminimais! Šiemet gimė nauja idėja - AK šokių studijos mini projektas - KALĖDINIAI POKALBIAI SU BALERINOMIS.Ryšys ir bendravimas yra neatsiejami nuo šokio! Paruošėme savo studiją filmavimui, pasigaminome visas dekoracijas, pasipuošėme, pasikvietėme iš skirtingų grupių keletą balerinų ir kalbėjomės: apie Kalėdų laukimą, kaip gi reikia pagaminti gražiausią senį besmegenį, apie išsiilgtas drauges ir žinoma mylimiausius šokius. Patyrėme ir daug jaudulio ir juoko, paties tyriausio vaikiško atvirumo bei meilės. Mergaitės visoms studijos šokėjoms nuoširdžiai linkėjo ir siuntė Kalėdinius sveikinimus, kurie kaip jos sakė tikrai turėtų išsipildyti.

Taip pat kalbinome ir į filmavimą balerinas lydėjusias mamytės, kurios lygiai taip pat kaip ir jų dukrytės jaudinosi ir nekantriai laukė šio filmavimo. Pirmąją pakalbinome Dagnės mamytę Agnę. 

Ar tai buvo pirmasis Dagnės interviu, bei kokios emocijos šokėją aplankė po filmavimo?

Tai buvo primais Dagnės interviu, per kurį ji mergaitiškai ir žmogiškai jaudinosi, tačiau pasibaigus pokalbiui labai savimi didžiavosi, visą dieną čiauškėjo, kaip jai puikiai pavyko ir kokia ji šaunuolė! Turiu pasimokyti iš savo dukters, kaip sakyti komplimentus sau.

Kodėl pasirinkote lankyti būtent šokių būrelį?

 Iš suaugusiojo perspektyvos esu tikra, kad bet koks sportas moko vaiką disciplinos ir skatina nenumesti nepabaigtų darbų net vėliau, suaugus. Konkrečiai šokiai, dar moko ir plastiškumo, grakštumo, ugdo estetikos suvokimą. Dagnei buvo vos treji, kai pirmąkart atėjome į Jūsų šokių studiją. Nieko per daug nesitikėdama, svarsčiau, ar dukrai patiks, ar lankys. Dagnei jau penkeri, ir ji vis dar su dideliu užsidegimu rengiasi šokių drabužius. Apsirengus, atrodo, net laikysena pasikeičia, visa pasitempia, pasistiebia, ištiesia nugarą ir kaskart vis grakščiau atlieka šokių judesius. 

Kaip palaikote geras emocijas karantino metu?

Kuo labiau esame užimti įvairia veikla, tuo mažiau vietos lieka prastoms emocijoms. Šokame, sportuojame, būname gryname ore. Šiais laikais, kai net šokių pamokos gali puikiausiai vykti internete, joks karantinas nebebaisus, bet vis tiek labai pasiilgome gyvo kontakto ir gyvų pamokų su daug šurmulio ir vaikų! 

TAIP PAT PAKALBINOME IR AGNIETĖS MAMĄ JUDITĄ 

Kokios emocijos Agnietę aplankė po interviu filmavimo?

Grįžo ji visiškai pakilime ir labai savimi besididžiuodama! Labai patiko! Labai ji laukė to filmavimo, galvojo kokie klausimai bus, ką atsakyti galės. Bandė apsispręsti kokios pozos jai labiausiai patinka ir pan. Panašu, kad procesas nenuvylė! 

Kaip pasirinkote baleto pamokas?

 Kai daugiau nei prieš metus pradėjome galvoti, kokią papildomą veiklą pasiūlyti jai kriterijai buvo labai paprasti – tai turi būti būrelis, kuriame judėtų ir kad jai patiktų (ji gana uždara, tad itin aktyvi veikla nebūtų itin geras sprendimas). Pagal Agnietės būdą baletas atrodė labai galimas variantas, ji tokia „dama“, nėra iš tokių, kur bėga lekia, tad nusprendėme bandyti, o ir jai mintis labai patiko. Ir nepaisant to, kad pradžioje reikėjo šiek tiek laiko, kad įvyktų lūžis, man atrodo, kad ji jaučiasi „savo rogėse“. Manau labai svarbu, kad yra puikus santykis ir tarpusavio pagarba mokytojos ir šokėjų. Net jei su kitom mergaitėmis nelinkusi labai bičiuliautis, bet lanko noriai, nugaras tiesina ir mums! Pavasarį per LRT televiziją buvo rengiama akcija, kurioje vaikai siuntė padėkas mokytojams, tai Agnietės dėkojo Jums. Manau net faktas, kad tuo metu buvot jai vienintelė mokytoja nebūtų pakeitęs to pasirinkimo. 

Kaip Jūsų šeima saugo pozityvumą šiuo karantino laikotarpiu?

Neleidžiam, kad ateitų neigiamos emocijos! O šiaip labai sveika palaikyti ritmą - poilsio, pramogų, buvimo lauke. Jei ši žiema bus balta, tai karantinas prabėgs akimirksniu! Na ir matyt niekas nevyksta šiaip sau, jei vaikai matys savo aplinkoje, kad ir tas baisusis karantinas gali dovanoti daugiau žaidimų vakarų su šeima, išmokyti naujų dalykų, tai ir priims viską kaip galimybes, ne kaip ribojimus. 

Ačiū už pokalbį!